Online Randevu Talebi


  Ortopedik Yatak Nedir?

  Ortopedik yatak nedir?” sorusunu yanıtlamak için, öncelikle “Ortopedi” kelimesinin anlamını ortaya koymak gerekir. “Ortopedi” kelimesi, “orthos” ve “paedia” kelimelerinin birleşmesi ile yeni bir anlam kazanan bir kelimedir. “Orthos” kelimesi “Düzgün”, “Paedia” kelimesi ise “Çocuk” anlamı taşımaktadır. Bu iki kelimenin birleşmesi ile “Düzgün Çocuk” anlamı türemiş ve “Kas ve İskelet” sistemlerini inceleyen bilim dalına adını vermiştir.

  Ortopedik yatak, kişinin vücut-kitle endeksi ve alışkanlıkları göz önünde bulundurularak seçilen ve alınan sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösteren bir yatak çeşididir. Herkesin konfor anlayışı farklıdır. Bu anlayış, kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Örneğin, kilolu bir insanın rahat edeceği ortopedik yatak ile zayıf bir insanın rahat edeceği ortopedik yatak farklı olacaktır. Kişinin kalça ve boyun bölgelerinin yatağa temas ettiğinde, vücudu ile tam bir uyum gösterebilen bir yatak, o kişi için en uygun ortopedik yatak olacaktır.

   

  Ortopedik Yatak Nasıl Olmalı?

     Ortopedik yatak, kişinin kalça ile bel arasındaki boşluğu rahatlıkla doldurabilen ve boyun bölgesini de destekleyerek kişinin vücudunun şeklini alan bir yatak olmalıdır. Elbette yatağın içerisinde kullanılan materyaller, ortopedik yatağın kalitesini belirleyen en önemli unsurdur. Her insanın ayakta iken aldığı en rahat duruş pozisyonu, yatarken de en rahat edeceği pozisyondur. Kişinin baş bölgesi, gövdesi ile nasıl orantılı ise, yatağa yatıldığı zaman da bu orantıyı en doğru şekilde sağlayabilen yatak, kişi için en doğru ortopedik yatak olmaktadır.

   

  Ortopedik Yatak Nasıl Seçilir?

  Ortopedik yatak seçimi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kişinin vücut-kitle endeksine bakılarak yapılmalıdır. Örneğin; düşük kilolu birisi sert bir yatak kullandığında, yatak kişinin vücudunun şeklini almakta zorlanacağı için, doğru ortopedik yatak seçimi yapılmamış olur. Bu durumda doğru ortopedik yatak seçimi yapabilmek için, daha yumuşak bir yatak kullanılmalı ve kişinin vücut yapısına daha kolay adapte olması sağlanmalıdır. Tam tersi örnekte ise, kilolu bir kişi, yumuşak bir ortopedik yatak kullandığı taktirde, yatak kişinin şeklini almakta zorlanacak ve doğru bir ortopedik yatak seçimi yapılmamış olacaktır.

  Her iki durumu da göz önünde bulundurarak, uzman kişiler tarafından belirlenmiş vücut-kitle endeksi ile doğru orantılı bir ortopedik yatak seçimi yapmak gerekir. Bu sebeple, siz de doğru bir ortopedik yatak seçimi yapmak ve uzun yıllar bu konfor ile uyumak istiyorsanız, hemen ekibimizle iletişime geçin ve kendinizi için en doğru ortopedik yatak seçimini bir uzmana bırakın.

  En doğru ortopedik yatak seçimi için hemen bize ulaşarak uzman ekibimizden bilgi alın.

  Görüşleriniz ve Yorumlarınız

  Alışveriş Sepetiniz 0

  Takip Listesi

  Kullanıcı Girişi

  Kayıt Ol

  Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

  Parola Sıfırlama

  Lütfen üyeliğiniz veya siparişinizi verirken kullandığınız e-posta adresini aşağıya giriniz. Bu e-posta adresine bir parola sıfırlama linki ileteceğiz.